W ciąży można, a nawet powinno się - jeśli jest potrzeba, leczyć zęby i wykonywać większość zabiegów stomatologicznych, również w znieczuleniu miejscowym?

??Nie ma wątpliwości – jeśli chcesz, aby Twoje dziecko urodziło się zdrowe, dbaj o zęby!?

Ich stan może mieć wpływ nie tylko na poczęcie, ale również na przebieg ciąży.??

??Stany zapalne dziąseł i infekcje przyzębia mogą być przyczyną nie tylko kłopotów z zajściem w ciążę, ale też przedwczesnych porodów lub porodów zakończonych urodzeniem dziecka z niską masą urodzeniową. By ochronić przed tym swoje dziecko, konieczna jest odpowiednia profilaktyka stomatologiczna i podjęte w porę właściwe leczenie.

??Co warto wiedzieć?

?Badanie RTG w ciąży jest dozwolone – dawki promieniowania są małe i bezpieczne dla płodu. Należy stosować dodatkowe środki ostrożności w postaci specjalnych osłon na brzuch i szyję oraz starannie wykonać zdjęcia, aby nie trzeba było powtarzać badania i niepotrzebnie narażać się na kolejne naświetlanie.

?Znieczulenie może być stosowane bez przeciwwskazań. Współczesna stomatologia oferuje szeroki wybór, a wśród nich odpowiednie znieczulenia dla kobiet w ciąży. Trzeba poinformować lekarza o swoim stanie.

?Leczenie kanałowe w ciąży może być przeprowadzone. Najkorzystniej jest to zrobić w II trymestrze, jednak ostatecznie o terminie zdecyduje lekarz. Zanim udasz się na wizytę, wybierz gabinet, który dysponuje mikroskopem.

?Higienizacja jest wskazana. Systematyczne usuwanie płytki nazębnej i kamienia chroni zęby przed rozwojem bakterii, stanowiąc skuteczną profilaktykę chorób jamy ustnej. Zalecenia stomatologiczne mówią o higienizacji jamy ustnej w każdym trymestrze ciąży.

 

??Okresem najlepszym dla przeprowadzania wszelkich tego typu zabiegów jest drugi trymestr ciąży. W tym czasie pacjentka czuje się zazwyczaj najlepiej i najłatwiej znosi zabiegi stomatologiczne.

??W ciąży, tak jak podczas karmienia piersią, zabiegi stomatologiczne można przeprowadzać w znieczuleniu. Środek podawany tej grupie Pacjentek jest najczęściej inny, niż stosowany na codzień, a jego podanie nie szkodzi dziecku.

?Drogie Mamy, planując i będąc w ciąży - warto pójść na przegląd stomatologiczny oraz wizytę higienizacyją i dowiedzieć się jak dbać o zdrowie jamy ustnej w tym pięknym czasie??

 

Skontaktuj się z naszą recepcją by poznać szczegóły:

?gabinet@hollywoodsmile.com.pl

?nr kontaktowy: +48 42 227 02 05

✍formularz kontaktowy na www.hollywoodsmile.com.pl

Zespół Hollywood Smile?